Historie

Historie města Počátky a Hostince U Karásků.

Město Počátky bylo založeno ve 13. století a pyšní se bohatou historií. Leží v krajině Českomoravské vrchoviny, v kopcích pokrytých lesy, s bohatstvím rybníků, pramenů, potoků, které jsou počátky velkých řek. Odtud město odvozuje původ svého jména.

Známé se staly nejen kvůli svému rodákovi Otokaru Březinovi, ale také zásluhou krásného náměstí s dominující kašnou, kde byla natočena známá scéna z Postřižin.

Na začátku minulého století vzniká historie našeho podniku, kdy objekt převzala rodina Karásků. Místo původně sloužilo jako rodinné hospodářství a až ve 30. letech byl paní Františkou Karáskovou přebudován na zájezdní hostinec “U ČERNÉHO KONĚ”. V padesátých letech proběhlo znárodnění. Po navrácení objektu rodině Karáskových byl hostinec pronajímán. Postupně se ale jeho provozu ujali majitelé sami.

Po sourozencích Aleně a Františkovi Karáskových, vnucích původních vlastníků, se do vedení podniku dostal pravnuk, David Karásek.

Po rozsáhlé rekonstrukci objekt nabízí penzion, výčep, pizzerii, music bar, hernu, saunu, zahradní restauraci a venkovní squash.